14 maja  -  15 maja 2025 r. , środa  -  czwartek , Toruń

Superkoder - efektywne rozliczanie świadczeń zdrowotnych
wobec aktualnych zasad finansowania ochrony zdrowia

warsztaty dla koderów i statystyków medycznych oraz specjalistów ds. rozliczania świadczeń i lekarzy

Zgłoszenia do:  05 maja, 2025
Nr szkolenia:  OZ/25/21
Cena szkolenia:  1980.00 zł

Udzielanie i rozliczanie świadczeń zdrowotnych to złożony proces, wymagający zaangażowania wielu osób – zarówno personelu medycznego (lekarzy, pielęgniarek, przedstawicieli innych zawodów medycznych), pracowników administracyjnych a także kadry kierowniczej. Superkoder to warsztaty, których celem jest usprawnienie procesów kodowania, sprawozdawania i rozliczania świadczeń zdrowotnych w szpitalu oraz poprawę efektywności wykorzystania środków na leczenie pacjentów. Zajęcia prezentują czynniki wpływające na wartość punktową wykonanych procedur i ilość otrzymywanych środków publicznych. Uczestnicy zapoznani zostaną z nowatorskimi metodami organizacji pracy w obszarze kodowania i rozliczania świadczeń zdrowotnych a także dziesiątkami przykładów z wybranych przez uczestników grup świad-czeń. Zastosowanie prezentowanych rozwiązań pozwoli poprawić wyniki finansowe szpitala, ograniczyć obciążenie lekarzy zadaniami związanymi z kodowaniem oraz w pełni wykorzystać potencjał i wiedzę koderów i statystyków medycznych. Zajęcia poprowadzi zespół doświadczonych praktyków z wielospecjalistycznych szpitali. Program obejmuje zagadnienia związane z aktualnymi warunkami rozliczania świadczeń. Udział w szkoleniu pozwoli zwiększyć efektywność ekonomiczną działalności leczniczej a także zmniejszyć ilość błędów w rozliczaniu procedur.

Program szkolenia

Podstawy prawne funkcjonowania systemu Jednorodnych Grup Pacjentów – regulacje Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia w praktyce rozliczania świadczeń zdrowotnych
• kluczowe przepisy ustaw o działalności leczniczej i o świadczeniach finansowanych ze środków publicznych i akty wykonawcze
• regulacje NFZ i zasady rozliczania świadczeń za zgodą płatnika
Definicje i zasady prawidłowego kodowania rozpoznań i procedur medycznych- budowa katalogu JGP i charakterystyki JGP
Kodowanie świadczeń w oparciu o katalogi świadczeń odrębnych i świadczeń do sumowania
Kodyfikacja problemów zdrowotnych wg ICD-9; ICD-10 i ich znaczenie dla efektywności pracy kodera i statystyki medycznej; kata-logi świadczeń w rodzaju leczenie szpitalne – aspekty praktyczne
Dokumentacja medyczna – wybrane aspekty prowadzenia dokumentacji w podmiocie leczniczym
Warsztaty: praktyka kodowania świadczeń zdrowotnych w oparciu o studium wybranych przypadków klinicznych
Analiza przypadków przedstawionych przez uczestników szkolenia
Organizacja pracy kodera. Zasady pracy kodera
Współpraca kodera z lekarzem jako podstawa prawidłowego kodowania i rozliczenia świadczeń


Czas i miejsce szkolenia

Szkolenie odbędzie się w dniach 14 - 15 maja 2025 r. (środa i czwartek), w Hotelu Victoria, przy ul. G. Narutowicza 58/60, w Lublinie. Zajęcia rozpoczną się we środę, 14 maja br., o godz. 10.00. W poszczególnych dniach zajęcia będą realizowane w następujących godzinach: dzień I – od 10.00 do 17.00 oraz dzień II – od 8.00 do 16.00. Istnieje możliwość przyjazdu w przeddzień szkolenia.


Warunki udziału

Cena uczestnictwa jednej osoby w szkoleniu wynosi 1 980 zł* netto. Cena obejmuje wykłady i zajęcia warsztatowe, konsultacje, bogate materiały szkoleniowe, przybory do pisania, imienny certyfikat ukończenia szkolenia, poczęstunek, obiadokolacje. Cena nie obejmuje kosztów zakwaterowania. Istnieje możliwość uzyskania zniżki w przypadku zgłoszenia udziału w szkoleniu więcej niż jednej osoby z jednostki. Warunkiem przyjęcia na listę uczestników jest przesłanie do biura CEM Promotor karty zgłoszenia udziału. Liczba miejsc ograniczona (max. 20 osób).

*Do podanej ceny nie doliczamy podatku VAT w przypadku, kiedy uczestnictwo w szkoleniu finansowane jest ze środków publicznych (w rozumieniu przepisów Art. 5. Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, Dz. U. nr 157 poz. 1240). W przeciwnym razie do ww. ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.

Zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu dokonywane są na podstawie przesłanej do biura CEM Promotor karty zgłoszenia zamieszczonej poniżej. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 25 kwietnia 2025 r. Karty zgłoszenia prosimy przesyłać w formie elektronicznej, za pomocą strony internetowej www.promotor.poznan.pl bądź na adres e-mail: promotor@promotor.poznan.pl. Opłaty za udział w szkoleniu będą przyjmowane najpóźniej na 10 dni przed jego rozpoczęciem, na rachunek bankowy CEM Promotor:
Bank PEKAO S.A. I Oddz. w Poznaniu, nr 77 1240 1747 1111 0000 1849 4790. Warunkiem przyjęcia na listę uczestników jest przesłanie karty zgłoszenia. Rezygnacje przyjmowane są tylko w formie pisemnej.

Klikając poniższy przycisk "Pobierz kartę" otworzysz dokument PDF, który zawiera szczegółowe informacje o szkoleniu, osobach prowadzących zajęcia, warunkach udziału, miejscu i cenach zakwaterowania uczestników. Zawiera także kartę zgłoszenia udziału, którą można przesłać w formie skanu za pośrednictwem poczty e-mail, na adres promotor@promotor.poznan.pl.

Karta zgłoszenia
udziału w szkoleniu
Formularz zgłoszeniowy

Dane uczestnika:

Danie płatnika:

Sekcję należy wypełnić, jeżeli uczestnik szkolenia zgłaszany jest przez organizację/pracodawcę.

Oświadczenie o finansowaniu szkolenia ze środków publicznych:

Zaznaczenie poniższego boxu stanowi podstawę do zwolnienia opłaty za szkolenie z podatku VAT w wys. 23%

Proszę o rezerwację zakweterowania w terminie

Ceny podane są w informacji o szkoleniu, dostępnej do pobrania w formacie PDF (2. strona dokumentu, pod kartą zgłoszenia)

Uwagi: